AX TFS WorkItems

AX TFS WorkItems je rozšíření pro Dynamics AX 2009, umožňující připojit pracovní položky (Work Items) Team Foundation Serveru 2010 k changesetu zdrojového kódu.

Obsah:

Funkce
Použití
Instalace
Download

Funkce

Podporované funkce:

 • výběr a spuštění dotazu na pracovní položky (dotazy se definují v TFS)
 • výběr jedné nebo více pracovních položek pro přiřazení k changesetu
 • varování, není-li zvolena pracovní položka (a je aktivní příslušná Check-in policy v TFS)

Nepodporované funkce související s výše uvedenými:

 • hierarchické dotazy
 • položky lze pouze přilinkovat, není možné zvolit “Resolve”
 • nelze zadat komentář při ignorování Checkin policy

Použití

V Checkin formuláři přibyla nová záložka “Work Items”. Na ní je možné vybrat pomocí lookupu dotaz (definovaný v TFS) a spustit ho tlačítkem “Run”. První spuštění lookupu je pomalé, protože se vytváří připojení k TFS.

Work Items query

Označte jednu nebo více zobrazených pracovních položek (pomocí sloupce “Include”). Tyto položky budou při checkinu svázány s vytvořeným changesetem.

Je-li v TFS aktivována Check-in Policy “Work Items” a není zvolena žádná pracovní položka, zobrazí se následující dialog:

Instalace

Požadavky:

 • Dynamics AX 2009
 • Team Explorer 2010
 • Team Explorer 2008 SP1 + Forward Compatibility Update for TFS2010

Instalace Team Exploreru 2008

Team Explorer 2008 musí mít Service Pack 1. Pokud doinstalujete Team Explorer do Visual Studia 2008 SP1, musíte spustit instalace SP1 znovu, aby došlo k aktualizaci Team Exploreru.

Odkazy na stažení:

Na Team Explorer 2008 SP1 aplikujte Forward Compatibility Update for TFS 2010 (ke stažení zde). Díky tomu bude AX2009 schopná komunikovat s Team Foundation Serverem 2010.

Instalace Ax Tfs Work Items

AX TFS WorkItems se skládá ze dvou částí. Jednu část představují změny v Dynamics AX a druhou část tvoří .DLL knihovna, zjednodušující přístup k TFS API. Instalace proto vyžaduje dva kroky:

 1. Umístěte AxTfsWorkItems.dll do podadresáře Bin v adresáři klienta AX (např. C:\Program Files\Microsoft Dynamics AX\50\Client\Bin).
 2. Naimportujte TfsWorkItems.xpo (pokud máte nějaké modifikace na objektech týkajících se správy verzí, ujistěte se, že nekolidují s importovanými změnami).

Download

Instalační soubory
Zdrojové kódy

(Build 1.0.4085)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *